Local Prep Schedule

Posted 1/7/18

MONDAY

Varsity Basketball

Maranatha Christian at Sumter Christian (Boys Only), 4 p.m.

Junior Varsity Basketball

Crestwood at Lugoff-Elgin, 6 p.m.

Lakewood at Hartsville, 6 p.m.

Lee Central at Cheraw, 6 p.m.

East Clarendon at …

This item is available in full to subscribers

Local Prep Schedule

Posted

MONDAY

Varsity Basketball

Maranatha Christian at Sumter Christian (Boys Only), 4 p.m.

Junior Varsity Basketball

Crestwood at Lugoff-Elgin, 6 p.m.

Lakewood at Hartsville, 6 p.m.

Lee Central at Cheraw, 6 p.m.

East Clarendon at Hemingway, 5:30 p.m.

B Team Basketball

Eau Claire at Sumter (Boys Only), 6 p.m.

Wilson Hall at Laurence Manning, 5 p.m.

Middle School Basketball

Manning at Alice Drive, 5 p.m.

Hillcrest at Bates, 5 p.m.

Chestnut Oaks at Ebenezer, 5 p.m.

Mayewood at Furman, 5 p.m.

East Clarendon at Hannah-Pamplico, 5:30 p.m.

Varsity Bowling

Robert E. Lee at Wilson Hall (at Gamecock Lanes), 5 p.m.

Cardinal Newman at Thomas Sumter (at Gamecock Lanes), 5 p.m.

TUESDAY

Varsity Basketball

Lugoff-Elgin at Crestwood, 6 p.m.

Hartsville at Lakewood, 6 p.m.

Cheraw at Lee Central, 6 p.m.

Hemingway at East Clarendon, 6 p.m.

Sumter Christian at Emmanuel Christian (Boys Only), 4 p.m.

Varsity and JV Basketball

Sumter at Conway (Boys Only), 6 p.m.

Conway at Sumter (Girls Only), 6 p.m.

Wilson Hall at Hammond, 4 p.m.

Laurence Manning at First Baptist, 4 p.m.

Palmetto Christian at Thomas Sumter, 4 p.m.

B Team Basketball

Wilson Hall at Hammond, 4 p.m.

Thomas Sumter at The King's Academy (Boys Only), 5 p.m.

WEDNESDAY

Varsity and JV Basketball

Wilson Hall at Robert E. Lee, 4 p.m.

Camden Military at Thomas Sumter (Boys Only), 4:30 p.m.

B Team Basketball

Sumter at Orangeburg-Wilkinson (Boys Only), 6 p.m.

Orangeburg Prep at Laurence Manning, 5 p.m.

Thomas Sumter at Calhoun Academy, 5 p.m.

Varsity Bowling

Robert E. Lee, Thomas Sumter at Wilson Hall (at Gamecock Lanes), 5 p.m.

Varsity Wrestling

Sumter at Socastee, 6 p.m.

THURSDAY

Varsity Basketball

Step of Faith Christian at Sumter Christian (Boys Only), 4 p.m.

Varsity and JV Basketball

St. John's Christian at Clarendon Hall, 4 p.m.

Junior Varsity Basketball

Darlington at Crestwood, 6 p.m.

Lakewood at Lugoff-Elgin, 6 p.m.

Andrew Jackson High at Lee Central, 6 p.m.

East Clarendon at Lake View, 5:30 p.m.

B Team Basketball

Sumter at Gray Collegiate (Boys Only), 5:30 p.m.

Laurence Manning at Cardinal Newman, 5 p.m.

Middle School Basketball

Bates at Alice Drive, 5 p.m.

Chestnut Oaks at Hillcrest, 5 p.m.

Ebenezer at Mayewood, 5 p.m.

Furman at Manning, 5 p.m.

Lee Central at Spaulding, 5:30 p.m.

Creek Bridge at East Clarendon, 5:30 p.m.

Varsity Bowling

Robert E. Lee, Heathwood Hall at Cardinal Newman (at Royal Z Lanes in Columbia), 4 p.m.

FRIDAY

Varsity Basketball

Socastee at Sumter, 6 p.m.

Crestwood at Darlington, 6 p.m.

Lugoff-Elgin at Lakewood, 6 p.m.

Lee Central at Andrew Jackson High, 6 p.m.

Lake View at East Clarendon, 6 p.m.

Varsity and JV Basketball

Lake Marion at Manning, 4:30 p.m.

Orangeburg Prep at Wilson Hall, 4 p.m.

Laurence Manning at Florence Christian, 4 p.m.

Calhoun at Thomas Sumter, 4 p.m.

Robert E. Lee at Palmetto Christian, 4 p.m.

B Team Basketball

Orangeburg Prep at Wilson Hall, 4 p.m.

Varsity Wrestling

Sumter in Coach Trappe Duals (at Battery Creek), TBA

SATURDAY

JV and B Team Basketball

Sumter, Crestwood in Sumter JV-B Team Invitational (Boys Only), TBA

B Team Basketball

Dorchester at Clarendon Hall, 11 a.m.

Varsity Wrestling

Sumter in Coach Trappe Duals (at Battery Creek), TBA