TV, RADIO
TODAY
5:30 a.m. - Professional Golf: European PGA Tour Hero Indian Open First Round from New Dehli (GOLF).
10:30 a.m. - PGA Golf: Puntacanta Resort & Club Championship First Round from Punta Canta, Dominican Republic (GOLF).
1 p.m. - Major League Baseball: Baltimore at New York Yankees (ESPN).
1 p.m. - Professional Tennis: Miami Open Men's and Women's Singles Quarterfinal Matches (ESPN2).
1 p.m. - Professional Tennis: Miami Open Men's and Women's Doubles Semifinal Matches (TENNIS).
2 p.m. - PGA Golf: World Golf Championships-Dell Technologies Match Play Round-Robin Matches from Austin, Texas (GOLF).
3 p.m. - Major League Baseball: Atlanta at Philadelphia (FOX SPORTS SOUTHEAST, WPUB-FM 102.7).
4 p.m. - Major League Baseball: Arizona at Los Angeles Dodgers (ESPN).
7 p.m. - College Basketball: NCAA Division II Tournament Semifinal Game (CBS SPORTS NETWORK).
7 p.m. - Major League Baseball: Boston at Seattle (ESPN).
7 p.m. - Professional Tennis: Miami Open Men's and Women's Singles Quarterfinal Matches (ESPN2).
7 p.m. - College Baseball: Louisiana State at Mississippi State (ESPNU).
7 p.m. - NHL Hockey: Washington at Carolina (FOX SPORTSOUTH).
7 p.m. - College Baseball: Georgia at Kentucky (SEC NETWORK).
8 p.m. - NBA Basketball: Denver at Houston (NBA TV).
9:30 p.m. - College Basketball: NCAA Division II Tournament Semifinal Game (CBS SPORTS NETWORK).
PREP SCHEDULE
THURSDAY
Varsity Baseball
Lakewood at Rock Hill, 6:30 p.m.
Lakewood at Dreher, 6 p.m.
Laurence Manning at Manning, 6:30 p.m.
Lake View at East Clarendon, 5:30 p.m.
C.E. Murray at Scott's Branch (DH), 5 p.m.
Varsity and JV Baseball
St. John's Christian at Clarendon Hall, 4 p.m.
Varsity and B Team Baseball
Thomas Sumter at Williamsburg, 4 p.m.
Junior Varsity Baseball
Orangeburg-Wilkinson at Crestwood, 6:30 p.m.
JV and B Team Baseball
Blythewood at Sumter, 5:15 p.m.
Varsity Boys Golf
East Clarendon at Johnsonville (at Shadow Creek Golf Club), 4 p.m.
Wilson Hall in Home Match (at Sunset Country Club), 4 p.m.
Junior Varsity Boys Golf
Manning Varsity at Sumter (at Crystal Lakes Golf Course), 4 p.m.
Varsity Lacrosse
Laurence Manning at Hammond, 5:30 p.m.
Varsity Boys and Girls Soccer
Lake City at Crestwood, 6 p.m.
Varsity Boys Soccer
Manning at Georgetown, 7 p.m.
Wilson Hall at Orangeburg Prep, 6 p.m.
Cross at Laurence Manning, 5 p.m.
Junior Varsity Boys Soccer
Lake City at Crestwood, 5 p.m.
Varsity Softball
C.E. Murray at Scott's Branch (DH), 5 p.m.
Laurence Manning at Wilson Hall, 4 p.m.
Thomas Sumter at Williamsburg, 5 p.m.
St. John's Christian at Clarendon Hall, 6 p.m.
Junior Varsity Softball
East Clarendon at Lake City, 5 p.m.
Laurence Manning at Wilson Hall, 6 p.m.
Varsity Boys Tennis
Lugoff-Elgin at Sumter, 5 p.m.
Waccamaw at Manning, 4:30 p.m.
All Saints at Wilson Hall, 4 p.m.
Varsity Track and Field
Lakewood, Manning at West Florence, 5 p.m.
Lee Central at North Central, 5:30 p.m.
Middle School Track and Field
Wilson Hall at Orangeburg Prep, 4 p.m.
FRIDAY
Varsity Baseball
Blythewood at Sumter, 6:30 p.m.
Crestwood at Orangeburg-Wilkinson, 6:30 p.m.
Dreher at Lakewood, 6:30 p.m.
Georgetown at Manning, 6 p.m.
Chesterfield at Lee Central, 6 p.m.
East Clarendon at Latta, 6 p.m.
Orangeburg Prep at Wilson Hall, 6 p.m.
Varsity and JV Baseball
Robert E. Lee at Marlboro Academy, 5 p.m.
Clarendon Hall at Colleton Prep, 4 p.m.
Varsity and B Team Baseball
Northside Christian at Thomas Sumter, 4 p.m.
Junior Varsity Baseball
East Clarendon at Laurence Manning, 5:30 p.m.
B Team Baseball
Marlboro Academy at Robert E. Lee, 5 p.m.
Varsity Boys and Girls Soccer
Lower Richland at Crestwood, 5:30 p.m.
Varsity and JV Boys Soccer
Lugoff-Elgin at Sumter, 6 p.m.
A.C. Flora at Lakewood 6 p.m.
Varsity Girls Soccer
Lakewood at A.C. Flora, 6 p.m.
Varsity and JV Girls Soccer
Sumter at Lugoff-Elgin, 6 p.m.
Varsity Softball
Lee Central at Columbia (DH), 5:30 p.m.
East Clarendon at Latta, 6 p.m.
Varsity and JV Softball
Sumter at Blythewood, 5:30 p.m.
Lower Richland at Crestwood, 5:30 p.m.
A.C. Flora at Lakewood, 5:30 p.m.
Georgetown at Manning, 5:30 p.m.
Robert E. Lee at Marlboro Academy, 3:30 p.m.
Clarendon Hall at Colleton Prep, 4 p.m.
SATURDAY
Sporting Clays and Shooting
Wilson Hall, Laurence Manning, Thomas Sumter in SCYSF Sporting Clays (at Clinton House in Clinton), TBA
NCAA Tournament Glance
MEN
EAST REGIONAL
At Capital One Arena
Washington
Regional Semifinals
Friday, March 29
Michigan State (30-6) vs. LSU (28-6), 7:09 p.m.
Duke (31-5) vs. Virginia Tech (26-8), 9:39 p.m.
Regional Championship
Sunday, March 31
Semifinal winners
SOUTH REGIONAL
At KFC Yum! Center
Louisville, Ky.
Regional Semifinals
Thursday, March 28
Tennessee (31-5) vs. Purdue (25-9), 7:29 p.m.
Virginia (31-3) vs. Oregon (25-12), 9:57 p.m.
Regional Championship
Saturday, March 30
Semifinal winners
MIDWEST REGIONAL
At The Sprint Center
Kansas City, Mo.
Regional Semifinals
Friday, March 29
North Carolina (29-6) vs. Auburn (28-9), 7:29 p.m.
Kentucky (29-6) vs. Houston (33-3), 9:57 p.m.
Regional Championship
Sunday, March 31
Semifinal winners
WEST REGIONAL
At Honda Center
Anaheim, Calif.
Regional Semifinals
Thursday, March 28
Gonzaga (32-3) vs. Florida State (29-7), 7:09 p.m.
Michigan (30-6) vs. Texas Tech (28-6), 9:39 p.m.
Regional Championship
Saturday, March 30
Semifinal winners
FINAL FOUR
At U.S. Bank Stadium
Minneapolis
National Semifinals
Saturday, April 6
East champion vs. West champion
South champion vs. Midwest champion
National Championship
Monday, April 8
Semifinal winners
WOMEN
GREENSBORO REGIONAL
Second Round
Sunday, March 24
At Charlotte, N.C.
South Carolina 72, Florida State 64
At Iowa City
Iowa 68, Missouri 52
Monday, March 25
At Waco, Texas
Baylor 102, California 63
At Raleigh, N.C.
N.C. State 72, Kentucky 57
Regional Semifinals
Saturday, March 30
At Greensboro, N.C.
N.C. State (28-5) vs. Iowa (28-6), 11:30 a.m.
Baylor (33-1) vs. South Carolina (23-9), 2 p.m.
Regional Championship
Monday, April 1
At Greensboro, N.C.
Semifinal winners
PORTLAND REGIONAL
Second Round
Sunday, March 24
At Starkville, Miss.
Mississippi State 85, Clemson 61
At Coral Gables, Fla.
Arizona State 57, Miami 55
At Eugene, Ore.
Oregon 91, Indiana 68
Monday, March 25
At Syracuse, N.Y.
South Dakota State 75, Syracuse 64
Regional Semifinals
Friday, March 29
At Portland, Ore.
Mississippi State (32-2) vs. Arizona State (22-10), 9 p.m.
South Dakota State (28-6) vs. Oregon (31-4), 11:30 p.m.
Regional Championship
Sunday, March 31
At Portland, Ore.
Semifinal winners
CHICAGO REGIONAL
Second Round
Sunday, March 24
College Station, Texas
Texas A&M 78, Marquette 76
Monday, March 25
At Notre Dame, Ind.
Notre Dame 91, Michigan State 63
At Ames, Iowa
Missouri State 69, Iowa State 60
At Stanford, Calif.
Stanford 72, BYU 63
Regional Semifinals
Saturday, March 30
At Chicago
Notre Dame (32-3) vs. Texas A&M (26-7), 4 p.m.
Missouri State (24-9) vs. Stanford (30-4), 6:30 p.m.
Regional Championship
Monday, April 1
At Chicago
Semifinal winners
ALBANY REGIONAL
Second Round
Sunday, March 24
At Louisville, Ky.
Louisville 71, Michigan 50
At Storrs, Conn.
UConn 84, Buffalo 72
Monday, March 25
At Corvallis, Ore.
Oregon State 76, Gonzaga 70
At College Park, Md.
UCLA 85, Maryland 80
Regional Semifinals
Friday, March 29
At Albany, N.Y.
UCLA (22-12) vs. UConn (33-2), 7 p.m.
Louisville (31-3) vs. Oregon State (26-7), 9:30 p.m.
Regional Championship
Sunday, March 31
At Albany, N.Y.
Semifinal winners
FINAL FOUR
At Tampa, Fla.
National Semifinals
Friday, April 5
Greensboro winner vs. Portland winner, 7 or 9:30 p.m.
Albany winner vs. Chicago winner, 7 or 9:30 p.m.
National Championship
Sunday, April 7
Semifinal winners, 6 p.m.
NCAA TOURNAMENT TV SCHEDULE
WLTX 19
7 p.m. - Gonzaga vs. Florida State
9:30 p.m. - Michigan vs. Texas Tech
TBS
7:15 p.m. - Tennessee vs. Purdue
9:45 p.m. - Virginia vs. Oregon
MLB SCHEDULE
Thursday, March 28
Baltimore at N.Y. Yankees, 1:05 p.m.
N.Y. Mets at Washington, 1:05 p.m.
St. Louis at Milwaukee, 2:10 p.m.
Atlanta at Philadelphia, 3:05 p.m.
Detroit at Toronto, 3:37 p.m.
Houston at Tampa Bay, 4 p.m.
Chicago Cubs at Texas, 4:05 p.m.
L.A. Angels at Oakland, 4:07 p.m.
San Francisco at San Diego, 4:10 p.m.
Cleveland at Minnesota, 4:10 p.m.
Arizona at L.A. Dodgers, 4:10 p.m.
Colorado at Miami, 4:10 p.m.
Pittsburgh at Cincinnati, 4:10 p.m.
Chicago White Sox at Kansas City, 4:15 p.m.
Boston at Seattle, 7:10 p.m.
Friday, March 29
Detroit at Toronto, 7:07 p.m.
Colorado at Miami, 7:10 p.m.
Houston at Tampa Bay, 7:10 p.m.
St. Louis at Milwaukee, 8:10 p.m.
L.A. Angels at Oakland, 10:07 p.m.
Boston at Seattle, 10:10 p.m.
Arizona at L.A. Dodgers, 10:10 p.m.
San Francisco at San Diego, 10:10 p.m.
Saturday, March 30
Baltimore at N.Y. Yankees, 1:05 p.m.
N.Y. Mets at Washington, 1:05 p.m.
Pittsburgh at Cincinnati, 2:10 p.m.
Detroit at Toronto, 3:07 p.m.
Cleveland at Minnesota, 3:10 p.m.
Chicago White Sox at Kansas City, 3:15 p.m.
Atlanta at Philadelphia, 4:05 p.m.
Houston at Tampa Bay, 6:10 p.m.
Colorado at Miami, 6:10 p.m.
Chicago Cubs at Texas, 8:05 p.m.
St. Louis at Milwaukee, 8:10 p.m.
San Francisco at San Diego, 8:40 p.m.
L.A. Angels at Oakland, 9:07 p.m.
Boston at Seattle, 9:10 p.m.
Arizona at L.A. Dodgers, 9:10 p.m.