PREP SCHEDULE: SEPT. 26-30

Posted

TUESDAY

Varsity Cross Country

Sumter at South Florence, 5 p.m.

Lugoff-Elgin at Crestwood, 5 p.m.

Lakewood at Darlington, 5:30 p.m.

Lee Central at Cheraw, 5 p.m.

Green Sea-Floyds, West Florence at East Clarendon, 5 p.m.

Middle School Football

Furman at Alice Drive, 5 p.m.

Bates at Chestnut Oaks, 5 p.m.

Ebenezer at Manning, 5 p.m.

Mayewood at Hillcrest, 5 p.m.

Varsity Girls Golf

Wilson Hall at Heathwood Hall, 4 p.m.

Varsity Boys Soccer

Sumter Christian at South Pointe Christian, 4 p.m.

Varsity Girls Tennis

Socastee at Sumter, 5 p.m.

Mullins at East Clarendon, 5 p.m.

Wilson Hall at Thomas Sumter, 4 p.m.

Laurence Manning at Trinity-Byrnes, 4 p.m.

Junior Varsity Girls Tennis

Pee Dee at Wilson Hall, 4 p.m.

Varsity and JV Volleyball

Socastee at Sumter, 5:30 p.m.

Hartsville at Lakewood, 5:30 p.m.

Lee Central at North Central, 5 p.m.

Green Sea-Floyds at East Clarendon, 5 p.m.

Wilson Hall at Orangeburg Prep, 5 p.m.

Laurence Manning at Florence Christian, 4 p.m.

Thomas Sumter at Ben Lippen, 4 p.m.

Robert E. Lee at Palmetto Christian, 4 p.m.

Clarendon Hall at Dorchester, 4 p.m.

Sumter Christian at South Pointe Christian, 4 p.m.

WEDNESDAY

Middle School Football

Lee Central at C.E. Murray, 6 p.m.

Spaulding at Scott's Branch, 6 p.m.

Varsity Girls Tennis

Wilson Hall at Laurence Manning, 4 p.m.

Thomas Sumter at Robert E. Lee, 4 p.m.

Junior Varsity Girls Tennis

Robert E. Lee at Thomas Sumter, 4 p.m.

Wilson Hall at Laurence Manning, 4 p.m.

Varsity and JV Volleyball

Johnsonville at East Clarendon, 5:30 p.m.

Ben Lippen at Wilson Hall, 4:15 p.m.

B Team Volleyball

Hammond, Timmerman at Robert E. Lee, 5 p.m.

THURSDAY

Varsity Cross Country

Laurence Manning at Manning, 5 p.m.

Junior Varsity Football

South Florence at Sumter, 6 p.m.

Darlington at Crestwood, 6 p.m.

Lugoff-Elgin at Lakewood, 6:30 p.m.

Lee Central at North Central, 6 p.m.

Wilson Hall at Orangeburg Prep, 7 p.m.

Laurence Manning at Porter-Gaud, 7 p.m.

B Team Football

East Clarendon at Green Sea-Floyds, 6 p.m.

Wilson Hall at Orangeburg Prep, 5 p.m.

Laurence Manning at Porter-Gaud, 7 p.m.

Middle School Football

Thomas Sumter at Florence Christian, 6 p.m.

Robert E. Lee at Calhoun Academy, 6 p.m.

Varsity Girls Tennis

Sumter at Carolina Forest, 5 p.m.

East Clarendon at Marion, 5 p.m.

Varsity Volleyball

Crestwood at Lakewood, 6 p.m.

East Clarendon at Hemingway, 5:30 p.m.

Varsity and JV Volleyball

Sumter at Carolina Forest, 5:30 p.m.

Central at Lee Central, 5 p.m.

Thomas Sumter at Laurence Manning, 4 p.m.

Robert E. Lee at Calhoun Academy, 4 p.m.

Clarendon Hall at Andrew Jackson Academy, 4 p.m.

B Team Volleyball

Westside Christian at Wilson Hall (Blue) and Wilson Hall (White), 5 p.m.

Middle School Volleyball

Bates at Alice Drive, 5 p.m.

Chestnut Oaks at Furman, 5 p.m.

Ebenezer at Hillcrest, 5 p.m.

FRIDAY

Varsity Football

Sumter at South Florence, 7:30 p.m.

Crestwood at Darlington, 7:30 p.m.

Lakewood at Lugoff-Elgin, 7:30 p.m.

Manning at Hanahan, 7:30 p.m.

North Central at Lee Central, 7:30 p.m.

East Clarendon at Hemingway, 7:30 p.m.

Scott's Branch at Branchville, 7:30 p.m.

Heathwood Hall at Wilson Hall, 7:30 p.m.

Laurence Manning at Ben Lippen, 7:30 p.m.

Florence Christian at Thomas Sumter, 7:30 p.m.

Spartanburg Christian at Robert E. Lee, 7:30 p.m.

Clarendon Hall at Wardlaw, 7:30 p.m.

SATURDAY

Varsity Swimming

Wilson Hall in Wilson Hall Invitational (at City of Sumter Aquatics Center), TBA

Varsity Volleyball

Wilson Hall, Robert E. Lee in Baron Bash Invitational, TBA

Middle School Volleyball

Furman at Bates, 10 a.m.

Ebenezer at Chestnut Oaks, 10 a.m.

Hillcrest at Mayewood, 10 a.m.