TV SCHEDULE, STANDINGS AND MORE

Posted 1/16/18

TV, RADIO

TODAY

1:30 p.m. - Professional Golf: Web.com Tour Bahamas Great Exhuma Classic Final Round from Great Exhuma, Bahamas (GOLF).

2:30 p.m. - International Soccer: FA Cup Third-Round Replay Match - Fleetwood Town vs. Leicester City …

This item is available in full to subscribers

TV SCHEDULE, STANDINGS AND MORE

Posted

TV, RADIO

TODAY

1:30 p.m. - Professional Golf: Web.com Tour Bahamas Great Exhuma Classic Final Round from Great Exhuma, Bahamas (GOLF).

2:30 p.m. - International Soccer: FA Cup Third-Round Replay Match - Fleetwood Town vs. Leicester City (FOX SPORTS 2).

6:05 p.m. - Talk Show: Sports Talk (WDXY-FM 105.9, WDXY-AM 1240).

7 p.m. - College Basketball: Cincinnati at Central Florida (CBS SPORTS NETWORK).

7 p.m. - College Basketball: Wisconsin at Purdue (ESPN).

7 p.m. - College Basketball: Louisville at Notre Dame (ESPN2).

7 p.m. - College Basketball: Georgia at Louisiana State (ESPNU).

7 p.m. - College Basketball: Clemson at North Carolina (FOX SPORTSOUTH, WWBD-FM 94.7, WPUB-FM 102.7).

7 p.m. - NHL Hockey: Philadelphia at New York Rangers (NBC SPORTS NETWORK).

7 p.m. - College Basketball: Vanderbilt at Mississippi State (SEC NETWORK).

7 p.m. - Professional Tennis: Australian Open Men's and Women's Second-Round Matches from Melbourne, Australia (TENNIS).

7:30 p.m. - NBA Basketball: New Orleans at Boston (NBA TV).

9 p.m. - College Basketball: Kentucky at South Carolina (ESPN, WDXY-FM 105.9, WNKT-FM 107.5, WDXY-AM 1240).

9 p.m. - College Basketball: Connecticut at Memphis (CBS SPORTS NETWORK).

9 p.m. - Professional Tennis: Australian Open Men's and Women's Second-Round Matches from Melbourne, Australia (ESPN2).

9 p.m. - College Basketball: Oklahoma at Kansas State (ESPNU).

9 p.m. - College Basketball: Pittsburgh at Syracuse (FOX SPORTSOUTH).

9 p.m. - College Basketball: Mississippi at Texas A&M (SEC NETWORK).

10 p.m. - NBA Basketball: Phoenix at Portland (NBA TV).

3 a.m. - Professional Tennis: Australian Open Men's and Women's Second-Round Matches from Melbourne, Australia (ESPN2).

PREP SCHEDULE

TODAY

Varsity Basketball

Crestwood at Hartsville, 6 p.m.

East Clarendon at Creek Bridge, 6 p.m.

Varsity and JV Basketball

Bishop England at Manning, 4:30 p.m.

Bethune-Bowman at Scott's Branch, 4 p.m.

Florence Christian at Wilson Hall, 4 p.m.

Thomas Sumter at Robert E. Lee, 4 p.m.

Dorchester at Clarendon Hall, 4 p.m.

Sumter Christian at South Pointe Christian (Boys Only), 4 p.m.

B Team Basketball

Timmerman at Wilson Hall, 4 p.m.

Hammond at Laurence Manning, 5 p.m.

Middle School Basketball

Alice Drive at Chestnut Oaks, 5 p.m.

Bates at Furman, 5 p.m.

Manning at Ebenezer, 5 p.m.

WEDNESDAY

Varsity and JV Basketball

South Florence at Sumter (Boys Only), 6 p.m.

Sumter at South Florence (Girls Only), 6 p.m.

Pinewood Prep at Laurence Manning, 4 p.m.

Junior Varsity Basketball

Hartsville at Crestwood, 6 p.m.

Creek Bridge at East Clarendon, 6 p.m.

B Team Basketball

Wilson Hall at Cardinal Newman, 5 p.m.

Thomas Sumter at Trinity-Byrnes, 5 p.m.

Middle School Basketball

Hillcrest at Mayeood, 5 p.m.

Hannah-Pamplico at East Clarendon, 4:30 p.m.

THURSDAY

Junior Varsity Basketball

Crestwood at Lakewood, 6 p.m.

Hemingway at East Clarendon, 5:30 p.m.

B Team Basketball

Gray Collegiate at Sumter (Boys Only), 6 p.m.

Northside Christian at Thomas Sumter, 5 p.m.

Patrick Henry at Clarendon Hall, 4 p.m.

Middle School Basketball

Alice Drive at Furman, 5 p.m.

Manning at Bates, 5 p.m.

Mayewood at Chestnut Oaks, 5 p.m.

Ebenezer at Hillcrest, 5 p.m.

Kingstree at Lee Central, 6 p.m.

Varsity Bowling

Wilson Hall, Laurence Manning, Thomas Sumter, Robert E. Lee in Team State Championship (at Gamecock Lanes), 5:30 p.m.

Varsity Wrestling

Conway at Sumter, 6 p.m.

FRIDAY

Varsity Basketball

Crestwood at Lakewood, 6 p.m.

East Clarendon at Hemingway, 6 p.m.

Varsity and JV Basketball

Sumter at Carolina Forest (Boys Only), 6 p.m.

Carolina Forest at Sumter (Girls Only, 6 p.m.

Manning at Timberland, 4:30 p.m.

Buford at Lee Central (No JV Girls), 5 p.m.

Scott's Branch at C.E. Murray, 4 p.m.

Laurence Manning at Wilson Hall, 4 p.m.

Thomas Sumter at Northside Christian (No JV Girls), 4 p.m.

Robert E. Lee at Carolina Academy, 4 p.m.

Clarendon Hall at Jefferson Davis, 4 p.m.

Orangeburg Christian at Sumter Christian (Boys Only), 4 p.m.

B Team Basketball

Laurence Manning at Wilson Hall, 4 p.m.

The King's Academy at Thomas Sumter (Boys Only), 5 p.m.

SATURDAY

Varsity and JV Basketball

Manning at Scott's Branch, 3 p.m.

B Team Basketball

Clarendon Hall at Dorchester, 11 a.m.

Middle School Basketball

Furman at Chestnut Oaks, 11 a.m.

Manning at Hillcrest, 11 a.m.

Varsity Wrestling

Sumter in Gamecock Duals, TBA

NFL STANDINGS

Wild-card Playoffs

Saturday, Jan. 6

Tennessee 22, Kansas City 21

Atlanta 26, Los Angeles Rams 13

Sunday, Jan. 7

Jacksonville 10, Buffalo 3

New Orleans 31, Carolina 26

Divisional Playoffs

Saturday, Jan. 13

Philadelphia 15, Atlanta 10

New England 35, Tennessee 14

Sunday, Jan. 14

Jacksonville 45, Pittsburgh 42

Minnesota 29, New Orleans 24

Conference Championships

Sunday, Jan. 21

AFC

Jacksonville at New England, 3:05 p.m. (CBS)

NFC

Minnesota at Philadelphia, 6:40 p.m. (FOX)

Pro Bowl

Sunday, Jan. 28

At Orlando, Fla.

AFC vs. NFC, 3 p.m. (ESPN/ABC)

Super Bowl

Sunday, Feb. 4

At Minneapolis

AFC champion vs. NFC champion, 6:30 p.m. (NBC