2020-2021 Third Quarter Headmaster's List
SECOND GRADE
Bateman Brunson - Savannah Grace Coker, Constance (Cici) Hurley and Addison Mayer
Jodi Danback - Nash Kosinski
Kristen Rembert - Griffin Butler, Cole Danback, Avery Floyd, Copeland Lee and Colton McFaddin
THIRD GRADE
Meagan Glass - Charlotte Baker, Jackson Brammer, Anne Heaton DuRant, CJ Nesbitt, Vidhi Patel, Edsel Paul and Brody Prickelmyer
Courtney Johnson - Liza Barwick, Addison Bryant, Avery Bryant, Julie Chere, Allie Geddings, Cadence Geddings and Anna Lynn Tindal
Rebecca Taylor - Camden Crawford, Taylor Geddings and Conley Moore
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Molly Prothro
Kelly Brown - Merrix Coffey, McRee Holcombe, Audrey McFaddin and Kendall Tanner
Susan Drose - Joe Joe Perry
FIFTH GRADE
Katherine Jans - Alyssa Ardis, Andrew Beard, Daley Boykin, Landon Duke, Wilson Epps, Cade Hodge, Jack Kimzey and Logan Starnes
Mary Margaret McCaskill - Landry Lee and Jordan Welch
Penny Windham - Summer Carey, Shane Goines, Dylan Kester, Gavin Mathis, Lauren McGee, Aiden Pack, Johonna Patterson, Sophia Timmons and Lilyana Tutt
SIXTH GRADE
Adelaide Eaddy, Phen Field, Eli Gamble, Pierson Gamble, Nathan Hyde, Norah McCraw, Lucy McCarron, Heyward Moore, Katherine Mullins, Grainger Powell, Ben Sanders, Kaddin Spigner, Adam Tamburello, Abigail Tanner, Mary Madilyn Way and Tyler Woodward
SEVENTH GRADE
Whitley Boykin, Madelyn Coker, Edna Lee Harris, Ashley Rae Hodge, Colby Lowder, Maddie McCarron, Hayden Mtchiner, Jiya Patel, William Phillips, Lyza Prickelmyer, Caroline Prothro, Nathan Stewart, Grace Stogner and JJ Ward
EIGHTH GRADE
Lainey Baggette, Emma Barwick, Anna Kate Beane, Dakota Brailsford, Gavin Brown, Anna Lewis Burke, Rory Carter, Maddie Clark, Olivia Danback, Rivers Ann Gardner, Daniel Geddings, Haleigh Geddings, Jackson Jolly, Laini Kosinski, Campbell McInnis, Layton Morris, Bryce Pack, Inga Prince, Haylen Scott, Seth Witherspooon and Ava Wright
HIGH SCHOOL
Kelsey Austin, Caleb Baker, Gray Barrineau, Kassidy Beard, Payton Braz, Karley Brown, Mary Grace Carraway, Haley Cruse, Matthew Cummings, Madison Dagesse, Camryn Dunlap, Piper Ferris, Tristan Foht, Hannah Fraser, Ryan Garma, Elliott Harris, Carlyn Hill, Emily Isgett, Johnson Jolly, Keith Joyner, Clayton Lee, Lanie McGee, Bailey Moore, Britton Morris, Emily Mueller, Gracyn Nalley, Nathan Phan, Ozzy Rowell, Madison Shirley, Savannah South and Christopher Tran
2020-2021 Third Quarter Honor Roll List
SECOND GRADE
Bateman Brunson - Samantha (Sami) Danigel, Brett Hodge, McKenlie Hodge, Christopher Major, Colton Racer and AvaLayne Quintanilla
Jodi Danback - Bailey Carter, Easton Dunlap, Langston Field, Brayden Ford, Kallie Morris and Sophia Quintanilla
Kristen Rembert - Neyland Baker, Johnny Barwick, Lillian Bryant, Graycen Gainey, Paisley Osteen and Whit Stukes
THIRD GRADE
Meagan Glass - Skylen Bradley, Zoey Disher, Lauren Lea, Alaina McGee, Emma Moore, Wesley Patterson and Ridge Turner
Courtney Johnson - Jackson Barkley, Lana Grace Brown, Gabby Danigel, Jessica Joyce DeLeon, Molly Disher, Kinslee Duke, Morgan Goodman, Brayden Holmes, Bella Phan, Cayden Richburg and Colton Ridgeway
Rebecca Taylor - Khloe Collins, Morgan Davis, Grant Formyduval, Bridges Harris, Emma Hodge, Aleigha Nelson, Addisyn Porter, Jack Secor, Afton Steen and Colton Timmons
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Cooper Bennett, Josie Born, Lyla Brewer, M.E. DuBose, Sam Hawthorne, Mason McLaughlin, Peyton Osteen and Jud Reynolds
Kelly Brown - Hunter Barnes, Gracie Bieger, Evan Craven, Camdyn Mullen and Olivia Welch
Susan Drose - McKenzie Corley, Easton Donlon, Lilly Griffin, Tyler Kester, Jay Kinney and Ella Grace Sandifer
FIFTH GRADE
Katherine Jans - Irelynn Connors, John William Gainey, Ava Lowery, Macy Poole, Chloe Sheppard, Crosby Tisdale, Coleman Ward and Caroline Welch
Mary Margaret McCaskill - Brock Bryant, Meredith Coffey, Colton Geddings, Charleston Hodge, Brady Irick, Allen Johnson, Josh Marcy, Wyatt Simpson, Addy Timmons and Daniel Vargas
Penny Windham - John Harper Livingston, Jackson Pack, Miranda Price, Eli Sandifer and Elijah Saulsgiver
SIXTH GRADE
Caroline Barkley, Knox Beane, Madison Berry, Avery Craven, Wini Eades, Camdyn Geddings, Joey Hatchell, Aislin Lea, Sophie Lee, Harley Li, McKenzie Mahoney, Chelsea Millix, Bryce Phan, Colby Ridgeway, Robbie Robertson, Luke Rogers, Jackson Timmons and Claire Wright
SEVENTH GRADE
Brayden Barnhill, Aaliyah Brockington, Joseph Chapman, Logan Durham, Ella Grace Healon, Mason Hodge, Cameron Johnson, Mia McLeod, Shawn Thomas Moore, Kib Newman, Hunter Ridgeway, Lily Wellborn and Logan Yates
EIGHTH GRADE
Blake Arias, Dixiana Bethea, Tara Burkin, Emily Dunlap, Drew Ferriell, Gracie Floyd, Jessica Griffith, Kinsey Hatchell, Cole Hawthorne, Xavier Johnson, Anna Charles Lester, Lila Kate Mathis, Eliana Peterson, Megan Phan, Maddox Watford, Caroline Elizabeth Weaver and Will Wilson
HIGH SCHOOL
Ava Ambroggio, Emily Anderson, Lizzie Ardis, Jordan Baker, Cam Barrineau, Anna Marie Beard, Audrey Bennett, Kaitlyn Best, Hayleigh Brunson, William Buyck, Layken Caines, Davis Campbell, Gracie Cannaday, Autumn Carey, Brooke Carson, Kendal Clark, Katie Clark, Audrey Coker, Noah Collins, Holden Coursey, Emma Danback, Laura Grace Driggers, Cody Embree, Bryce Erickson, Brianne Finney, Emily Fishburne, Kaylene Frias, Rylee Gladden, Zachary Gray, Jonathan Griffith, Gabe Harris, Gracie Hudson, Gracyn Iler, Macey Jans, Meri Ellen Johnson, Isabella Keeter, Zealie Kimzey, Mary Louise Kinlaw, Daniel Lawrence, Mason Lee, Mills Lee, Charlie McCraw, Reese McInnis, Malaya McKinzie, Aaron Medley, Tylor Mikula, Carleigh Moore, Tori Morris, Elizabeth Nesbitt, Yates Newman, Katie Painter, Tirth Patel, Yesha Patel, Parker Pendarvis, Nathan Phan, Jarrett Poole, Jackson Pratt, David Russell, Cassandra Schuessler, Brody Secosky, Joshua Sharpe, Ariana Somcheen, Rylan Strickland, Noah Tanner, Aiden Taylor, Callie Thompson, Hannah Truett, Hunter Vohs, Hunter, Cheyanne Wheeler, Kaylee Wilson and Cheyenne Young
More Articles to Read